★ 8.4
Acting
Brad Pitt
Brad Pitt leginkább ezekről ismert: Jóbarátok, Kamaszok, A 3-test-probléma és Angyal?. Brad Pitt születési dátuma: 1963. december 18.. Brad Pitt 62 éves (született: 1963. december 18.).
- Született
- 1963. december 18. (62 éves)
- Születési hely
- Shawnee, Oklahoma, USA
Életrajz
Brad Pitt Oklahomában született, de a Missouri állam béli Springfieldben nőtt fel. Középiskolás éveiben főleg sporttal foglalkozott, az iskolai tanács tagja volt és érdeklődéssel fordult az iskolai musicalek felé. A Missouri Egyetemen újságírást tanult (főleg reklám szakirányban), de ezen kívül különféle iskolai szórakoztató műsorokban is szerepet vállalt. Tanulmányai befejeztével Kaliforniába költözött, ahol számos munkát vállalt. Kipróbálta a limuzin-sofőrködést, de szállított hűtőket is. Az el Pollo Loco nevű cégnél dolgozva még csirkekosztümben is feltűnt az utcán. Ridley Scott felfigyelt a fiatal srácra, és szerepet ajánlott neki a Thelma és Louise (1991) című filmjében, aki ezután lassan, de biztosan elindult a filmcsillagok útján. A 12 majom (1995) című, posztapokaliptikus alkotás miatt elutasított egy filmszerepet Tom Hanks-szel, végül azonban Terrry Gilliam filmje meghozta számára az első Oscar-jelölést. Érdekesség, hogy 1997-ben készült filmje, a %% (1997) óta Brad Pitt nem teheti be a lábát Kínába.
Karrierjének fordulópontját a Trója (2004) jelentette, melynek köszönhetően elfoglalhatta helyét az akciósztárok között. Ezt követte 2005-ben a Mr. és Mrs. Smith (2005), melynek forgatása során megismerkedett Angelina Jolieval, aki miatt elvált korábbi feleségétől.
Karrierje során számos különböző műfajú filmben játszott, melybe éppúgy beletartoznak a hollywoodi szuperprodukciók (Megaagy – 2010), és a komoly színészi kavlitásokat igánylő alkotások (Becstelen brigantyk – 2009, Az élet fája – 2011). Két jelölést gyűjtött be az évek során: egyet a Benjamin Button különös élete (2008) című filmben nyújtott alakításáért, a másikat a Pénzcsináló (2011) című drámáért. 1996-ban kezdődött kapcsolata Gwyneth Paltrowval, akivel 1997-ben szakítottak, majd 1999-ben feleségül vette Jennifer Anistont, akitől 2005-ben vált el. Jelenleg Angelina Jolie férje. Hat gyermekük van, két fiút és egy lányt fogadtak örökbe.
Karrierjének fordulópontját a Trója (2004) jelentette, melynek köszönhetően elfoglalhatta helyét az akciósztárok között. Ezt követte 2005-ben a Mr. és Mrs. Smith (2005), melynek forgatása során megismerkedett Angelina Jolieval, aki miatt elvált korábbi feleségétől.
Karrierje során számos különböző műfajú filmben játszott, melybe éppúgy beletartoznak a hollywoodi szuperprodukciók (Megaagy – 2010), és a komoly színészi kavlitásokat igánylő alkotások (Becstelen brigantyk – 2009, Az élet fája – 2011). Két jelölést gyűjtött be az évek során: egyet a Benjamin Button különös élete (2008) című filmben nyújtott alakításáért, a másikat a Pénzcsináló (2011) című drámáért. 1996-ban kezdődött kapcsolata Gwyneth Paltrowval, akivel 1997-ben szakítottak, majd 1999-ben feleségül vette Jennifer Anistont, akitől 2005-ben vált el. Jelenleg Angelina Jolie férje. Hat gyermekük van, két fiút és egy lányt fogadtak örökbe.
Ismert művei
Filmográfia
- —Pretty/HandsomeExecutive Producer
- —Black HoleExecutive Producer
- 2025KamaszokExecutive Producer
- 2024A 3-test-problémaExecutive Producer
- 2023Faut Voir - L'Hebdo cinémaSelf - Guest
- 2023Wayne Shorter: Zero GravityProducer
- 2022OdakinnExecutive Producer
- 2022High SchoolExecutive Producer
- 2021A föld alatti vasútExecutive Producer
- 2020DaveBrad Pitt
- 2020Történelmi gyorstalpalóSelf (archive footage)
- 2020Some Good NewsWeatherman
- 2020Celebrity IOUSelf
- 2020A harmadik napExecutive Producer
- 2017The True Story of...Self (archive footage)
- 2017The Jim Jefferies ShowJim Jefferies Show Weatherman
- 2017Viszály - Bette és JoanExecutive Producer
- 2016Angyal?Executive Producer
- 2014Variety Studio: Actors on ActorsSelf
- 2009Studio 42 with Bob CostasSelf
- 2008Between Two Ferns with Zach GalifianakisSelf
- 2006e² designNarrator (voice)
- 2006America's Game: The Super Bowl ChampionsNarrator (voice)
- 2005UnscriptedBrad Pitt
- 2005Rx for Survival: A Global Health ChallengeVocals
- 2003Celebrities UncensoredSelf
- 2003Real Time with Bill MaherSelf
- 2003The Ellen DeGeneres ShowSelf
- 2003Jimmy Kimmel Live!Self
- 2002American IdolSelf
- 2002Pet StarSelf - Judge
- 2000JackassSelf
- 1997Texas királyaiPatch Boomhauer (voice)
- 1997Leute heuteSelf
- 1996The Daily ShowSelf
- 1994JóbarátokWill Colbert (uncredited)
- 1993Late Night with Conan O'BrienSelf - Guest
- 1993Pankráció: A Nyers ErőSelf (archive footage)
- 1990Glory DaysWalker Lovejoy
- 1989Mesék a kriptábólBilly
- 1988LIVE with Kelly and Mark
- 1988Freddy's NightmaresRick
- 1987thirtysomethingBernard
- 198721 Jump StreetPeter
- 1986Head of the Class
- 1985Growing PainsJeff
- 1981Entertainment TonightSelf
- 1978DallasRandy
- 1976Cérémonie des CésarSelf - Presenter
- 1975Saturday Night LiveSelf (uncredited)
- 1953Oscar-gálaSelf
- 1952TodaySelf
- 1944Golden Globe AwardsSelf - Nominee
Gyakori kérdések
Milyen filmekben és sorozatokban szerepelt Brad Pitt?
Brad Pitt leginkább ezekről ismert: Jóbarátok, Kamaszok, A 3-test-probléma és Angyal?.
Mikor született Brad Pitt?
Brad Pitt születési dátuma: 1963. december 18.. (Shawnee, Oklahoma, USA)
Hány éves Brad Pitt?
Brad Pitt 62 éves (született: 1963. december 18.).
Frissítve: 2026. október 25. ·