Frederick Warde

Acting

Frederick Warde

Frederick Warde er født 23. februar 1851. Frederick Warde døde 7. februar 1935, 83 år gammel.

Født
23. februar 1851
Fødested
Wardington, Oxfordshire, England, UK
Død
7. februar 1935 (83 år)

Biografi

Frederick Barkham Warde was an English Shakespearean actor who relocated to the United States in the late 19th century.

Filmografi

Ofte stillede spørgsmål

Hvornår er Frederick Warde født?

Frederick Warde er født 23. februar 1851. (Wardington, Oxfordshire, England, UK)

Hvor gammel er Frederick Warde?

Frederick Warde døde 7. februar 1935, 83 år gammel.

Opdateret: 25. oktober 2026 ·