Jonathan Ward

Acting

Jonathan Ward

Jonathan Ward er mest kendt for Beauty and the Beast, The Twilight Zone, Charles in Charge og ABC Afterschool Special. Jonathan Ward er født 24. februar 1970. Jonathan Ward er 56 år (født 24. februar 1970).

Født
24. februar 1970 (56 år)
Fødested
Elkridge, Maryland, USA

Biografi

Jonathan Ward is a retired American actor. He has starred mostly in television series and television films, but has also appeared in a small number of feature films, including the critically maligned 1988 cult film Mac and Me. His acting debut was on Broadway as Michael in Peter Pan.

Kendt for

Filmografi

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke film og serier har Jonathan Ward medvirket i?

Jonathan Ward er mest kendt for Beauty and the Beast, The Twilight Zone, Charles in Charge og ABC Afterschool Special.

Hvornår er Jonathan Ward født?

Jonathan Ward er født 24. februar 1970. (Elkridge, Maryland, USA)

Hvor gammel er Jonathan Ward?

Jonathan Ward er 56 år (født 24. februar 1970).

Opdateret: 25. oktober 2026 ·