★ 5.7
Acting
Özlem Çınar
Özlem Çınar er mest kendt for Arka Sokaklar, Ufak Tefek Cinayetler, Yarım Elma og Gülbeyaz. Özlem Çınar er født 2. oktober 1974. Özlem Çınar er 52 år (født 2. oktober 1974).
- Født
- 2. oktober 1974 (52 år)
- Fødested
- Istanbul, Turkey
Biografi
Özlem Çinar was born on 2 October 1974 in Istanbul, Turkey. She is an actress,Best known for Back Streets (2006), The Valley of the Wolves (2003) and Gülbeyaz (2002)
Kendt for
Filmografi
- 2017Ufak Tefek CinayetlerEzgi
- 2006Arka SokaklarAylin Aydin
- 2004Hayalet
- 2003Hürrem SultanMihrimah
- 2002GülbeyazNeşe
- 2002Yarım Elma
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke film og serier har Özlem Çınar medvirket i?
Özlem Çınar er mest kendt for Arka Sokaklar, Ufak Tefek Cinayetler, Yarım Elma og Gülbeyaz.
Hvornår er Özlem Çınar født?
Özlem Çınar er født 2. oktober 1974. (Istanbul, Turkey)
Hvor gammel er Özlem Çınar?
Özlem Çınar er 52 år (født 2. oktober 1974).
Opdateret: 25. oktober 2026 ·