★ 6.9
Acting
Daniel Grao
Daniel Grao er mest kendt for Forsvundet, Ángela, Paquita Salas og La catedral del mar. Daniel Grao er født 17. februar 1976. Daniel Grao er 50 år (født 17. februar 1976).
- Født
- 17. februar 1976 (50 år)
- Fødested
- Sabadell, Barcelona, Catalonia, Spain
Biografi
Daniel Grao was born on February 17, 1976 in Sabadell, Barcelona, Catalonia, Spain. He is an actor and producer, known for The Spanish Apartment (2002), Julieta (2016) and Julia's Eyes (2010).
Kendt for
Filmografi
- 2026LIA
- 2026A la derivaHéctor
- 2026Cara al Show con Marc GiróSelf
- 2025La coleccionistaRodrigo
- 2024ÁngelaGonzalo
- 2024JernhåndenBorrás
- 2024Los 39
- 2023La chica invisibleMiguel Ángel
- 2020ForsvundetAntonio
- 2020HITHugo Ibarra Toledo
- 2019Promesas de arenaAndy
- 2018GigantesTomás
- 2018La catedral del marBernat Estanyol
- 2016La sonata del silencioAntonio
- 2016Paquita SalasAndy
- 2014Sin identidadJuan Prados
- 2014HermanosVíctor
- 2013Mario Conde: los días de gloriaMario Conde
- 2013TormentaIgnacio
- 2012Luna, el misterio de CalendaRaúl Pando
- 2011Ángel o demonioValafar
- 2009AcusadosJorge Vega
- 2009Los misterios de LauraAlfredo
- 2008Sin tetas no hay paraísoCarlos
- 2007Quart, el hombre de RomaPedro Sandro
- 2006Amistades peligrosas
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke film og serier har Daniel Grao medvirket i?
Daniel Grao er mest kendt for Forsvundet, Ángela, Paquita Salas og La catedral del mar.
Hvornår er Daniel Grao født?
Daniel Grao er født 17. februar 1976. (Sabadell, Barcelona, Catalonia, Spain)
Hvor gammel er Daniel Grao?
Daniel Grao er 50 år (født 17. februar 1976).
Opdateret: 24. oktober 2026 ·