Yves Beneyton

Acting

Yves Beneyton

Yves Beneyton er mest kendt for Sherlock Holmes, The Young Indiana Jones Chronicles, Robin of Sherwood og The Professionals. Yves Beneyton er født 2. august 1946. Yves Beneyton er 80 år (født 2. august 1946).

Født
2. august 1946 (80 år)
Fødested
Baden-Baden, Germany

Biografi

Yves Beneyton was born on August 3, 1946 in France. He is an actor, known for Chariots of Fire (1981), Rogue Trader (1999) and Mio Mao: Fatiche ed avventure di alcuni giovani occidentali per introdurre il vizio in Cina (1970).

Kendt for

Filmografi

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke film og serier har Yves Beneyton medvirket i?

Yves Beneyton er mest kendt for Sherlock Holmes, The Young Indiana Jones Chronicles, Robin of Sherwood og The Professionals.

Hvornår er Yves Beneyton født?

Yves Beneyton er født 2. august 1946. (Baden-Baden, Germany)

Hvor gammel er Yves Beneyton?

Yves Beneyton er 80 år (født 2. august 1946).

Opdateret: 25. oktober 2026 ·