★ 7.5
Acting
Daniel Moreshset
Daniel Moreshset er mest kendt for האי, גאליס, כאן גרים בכיף og החולמים. Daniel Moreshset er født 24. december 1993. Daniel Moreshset er 32 år (født 24. december 1993).
- Født
- 24. december 1993 (32 år)
- Fødested
- Rehovot, Israel
Kendt for
Filmografi
- 2025המזחAmos Segal
- 2022שישו ושמחוLangental
- 2012גאליסליעם בן-בסט
- 2011החולמיםליעם בן-בסט
- 2010כאן גרים בכיףDaniel Shalev
- 2007האיMikey
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke film og serier har Daniel Moreshset medvirket i?
Daniel Moreshset er mest kendt for האי, גאליס, כאן גרים בכיף og החולמים.
Hvornår er Daniel Moreshset født?
Daniel Moreshset er født 24. december 1993. (Rehovot, Israel)
Hvor gammel er Daniel Moreshset?
Daniel Moreshset er 32 år (født 24. december 1993).
Opdateret: 26. oktober 2026 ·