★ 7.9
Acting
Michael Gray
Michael Gray tunnetaan parhaiten teoksista Archer, Walker, Teksasista, The Brady Bunch ja Comic Book Men. Michael Gray on syntynyt 2. syyskuuta 1951. Michael Gray kuoli 16. lokakuuta 2026 75-vuotiaana.
- Syntynyt
- 2. syyskuuta 1951
- Syntymäpaikka
- Chicago, Illinois, USA
- Kuollut
- 16. lokakuuta 2026 (75 v)
Elämäkerta
Michael Gray (September 2, 1951 – October 16, 2026) is an American actor, known for his portrayal of Billy Batson in the 1970s TV series Shazam!. From 1972 to 1973, he appeared as Ronnie Collins in the first season of the NBC sitcom The Brian Keith Show, starring Brian Keith and Shelley Fabares. He also appeared as Marcia's boyfriend Jeff in a 1973 episode of The Brady Bunch. In 2015 and 2019, Gray made a voice appearance as a fictionalized version of himself in four episodes of the animated series Archer.
Tunnettu teoksista
Filmografia
- 2012Comic Book MenSelf
- 2009ArcherTV's Michael Gray (voice)
- 1999Where Are They Now?Self
- 1993Walker, TeksasistaDr. Johnson
- 1974Shazam!Billy Batson
- 1972The Brian Keith ShowRonnie Collins
- 1969The Brady Bunch
Usein kysytyt kysymykset
Missä elokuvissa ja sarjoissa Michael Gray on esiintynyt?
Michael Gray tunnetaan parhaiten teoksista Archer, Walker, Teksasista, The Brady Bunch ja Comic Book Men.
Milloin Michael Gray on syntynyt?
Michael Gray on syntynyt 2. syyskuuta 1951. (Chicago, Illinois, USA)
Kuinka vanha Michael Gray on?
Michael Gray kuoli 16. lokakuuta 2026 75-vuotiaana.
Päivitetty: 26. lokakuuta 2026 ·