★ 6.6
Acting
Hannes Hellmann
Hannes Hellmann tunnetaan parhaiten teoksista Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, Rikospaikalla, Der letzte Bulle ja Polizeiruf 110. Hannes Hellmann on syntynyt 25. lokakuuta 1954. Hannes Hellmann on 72-vuotias (syntynyt 25. lokakuuta 1954).
- Syntynyt
- 25. lokakuuta 1954 (72 v)
- Syntymäpaikka
- Berlin, West Germany
Tunnettu teoksista
Filmografia
- 2021Tilo Neumann und das UniversumWolfgang Neumann
- 2018Jenny: Echt gerechtRichter
- 2015Die Kanzlei
- 2015GrzimekMartin Hente
- 2014MDR um 4Self
- 2014Sarah KohrBertram Temme
- 2014FrieslandKlaas Eickhoff
- 2013HeldtLutz Büttge
- 2013Kripo Holstein - Mord und Meer
- 2012Die ChefinEgon Fiedler
- 2012Heiter bis tödlich - Morden im Norden
- 2012Jäljet päättyvät BerliiniinRudolf Menz
- 2012Heiter bis tödlich - Akte ExKarl Kanter
- 2012Heiter bis tödlich - Fuchs und Gans
- 2012Kommissar MarthalerProfessor Wagenknecht
- 2011Nord Nord MordHannes Jensen
- 2011FrühlingFranz Lechner
- 2010Der letzte BulleUwe Breuer
- 2009Erikoisryhmä StuttgartKurt Eschinger
- 2007Doktor MartinRainer Reede
- 2007Notruf HafenkanteWolf Haller
- 2006Da kommt KalleHenning Klaasen
- 2006KriminalistiDieter Ebert
- 2006StolbergRafael Mosco
- 2005Speer und erHermann Göring
- 2005Bis in die SpitzenIgor
- 2005KRIMI.DEHerr Schmittke
- 2004Der Elefant: Mord verjährt nieGünther Decker
- 2004SOKO WismarBauer Gramkow
- 2004Die Rückkehr des Vaters
- 2003K3 – Kripo HamburgMarius Senkenberg
- 2003Erikoisryhmä KölnPeter Lachmann
- 2002SchulmädchenJoe
- 2002Der Tod ist kein BeinbruchPolizist
- 2002Im Visier der ZielfahnderKiller
- 2001Der ErmittlerWalter Linden
- 2001Erikoisryhmä KitzbühelAlexander Eisfeld
- 2000Donna LeonLuigi Barone
- 2000Einsatz in HamburgHauptkommissar Hans Wolfer
- 2000AnkeHarald Westerhoff
- 1999Etsivätoimisto Jyvä ja pippuriSven Zengler
- 1999SK KölschBehrens
- 1999Delta Team - Auftrag geheim!Wollo
- 1999Volle KanneSelf
- 1998HeliCops - Einsatz über BerlinLarsen
- 1997KüstenwacheErik Stellhagen
- 1997Einsatz Hamburg SüdJoachim Petersen
- 1996Alarm für Cobra 11 - Die AutobahnpolizeiChristian Beyer
- 1995Stubbe – Von Fall zu FallHerr Weber
- 1995Girl friends – Freundschaft mit HerzMusikproduzent Werner
- 1995BalkoBenno Stefanosi
- 1995WilsbergChristian Klarman
- 1994Die WacheKastner
- 1994Doppelter EinsatzGert Malchow
- 1994Im Namen des GesetzesKlaus Schubert
- 1994Ein starkes TeamWolfgang Renner
- 1993Bella BlockAlbert Joswig
- 1993Adelheid und ihre MörderMeyerbeer
- 1992Wolffs RevierPolizeioberrat Vollmer
- 1992Heimatgeschichten
- 1991DAS!Self
- 1986GroßstadtrevierManfred Borgmann
- 1981Kahden keikkaDieter Breuer
- 1971Polizeiruf 110Psychiatrist
- 1970RikospaikallaGerhard Vaupel
Usein kysytyt kysymykset
Missä elokuvissa ja sarjoissa Hannes Hellmann on esiintynyt?
Hannes Hellmann tunnetaan parhaiten teoksista Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, Rikospaikalla, Der letzte Bulle ja Polizeiruf 110.
Milloin Hannes Hellmann on syntynyt?
Hannes Hellmann on syntynyt 25. lokakuuta 1954. (Berlin, West Germany)
Kuinka vanha Hannes Hellmann on?
Hannes Hellmann on 72-vuotias (syntynyt 25. lokakuuta 1954).
Päivitetty: 25. lokakuuta 2026 ·