Sandy Baron

Acting

Sandy Baron

Sandy Baron tunnetaan parhaiten teoksista Seinfeld, Kova laki, Starsky & Hutch ja The Tonight Show Starring Johnny Carson. Sandy Baron on syntynyt 5. toukokuuta 1937. Sandy Baron kuoli 21. tammikuuta 2001 63-vuotiaana.

Syntynyt
5. toukokuuta 1937
Syntymäpaikka
Brooklyn, New York
Kuollut
21. tammikuuta 2001 (63 v)

Elämäkerta

From Wikipedia, the free encyclopedia. Sandy Baron (May 5, 1937 – January 21, 2001) was an American comedian who performed on stage, in films, and on television.

 

Description and picture above from the Wikipedia article Sandy Baron, licensed under CC-BY-SA,full list of contributors on Wikipedia. ​

Tunnettu teoksista

Filmografia

Usein kysytyt kysymykset

Missä elokuvissa ja sarjoissa Sandy Baron on esiintynyt?

Sandy Baron tunnetaan parhaiten teoksista Seinfeld, Kova laki, Starsky & Hutch ja The Tonight Show Starring Johnny Carson.

Milloin Sandy Baron on syntynyt?

Sandy Baron on syntynyt 5. toukokuuta 1937. (Brooklyn, New York)

Kuinka vanha Sandy Baron on?

Sandy Baron kuoli 21. tammikuuta 2001 63-vuotiaana.

Päivitetty: 26. lokakuuta 2026 ·