Sam Wanamaker

Acting

Sam Wanamaker

Sam Wanamaker paling terkenal dengan Columbo, The Outer Limits, Hart to Hart dan Gunsmoke. Sam Wanamaker dilahirkan pada 14 Jun 1919. Sam Wanamaker meninggal dunia pada 18 Disember 1993 ketika berumur 74 tahun.

Lahir
14 Jun 1919
Tempat lahir
Chicago, Illinois, USA
Meninggal dunia
18 Disember 1993 (74 tahun)

Biografi

Sam Wanamaker (June 14, 1919 – December 18, 1993 an American film director and actor, and is credited as the person most responsible for the modern recreation of Shakespeare's Globe Theatre in London. He is father to actress Zoë Wanamaker. He is known for his roles in the films Death on the Nile (1978), Private Benjamin (1989), and Baby Boom (1987).

Description above from the Wikipedia article Samuel Wanamaker, licensed under CC-BY-SA, full list of contributors on Wikipedia

Terkenal dengan

Filemografi

Soalan lazim

Filem dan siri apa yang dilakonkan oleh Sam Wanamaker?

Sam Wanamaker paling terkenal dengan Columbo, The Outer Limits, Hart to Hart dan Gunsmoke.

Bila Sam Wanamaker dilahirkan?

Sam Wanamaker dilahirkan pada 14 Jun 1919. (Chicago, Illinois, USA)

Berapakah umur Sam Wanamaker?

Sam Wanamaker meninggal dunia pada 18 Disember 1993 ketika berumur 74 tahun.

Dikemas kini: 24 Oktober 2026 ·