Penne Hackforth-Jones

Acting

Penne Hackforth-Jones

Penne Hackforth-Jones este cunoscut mai ales pentru Miss Fisher's Murder Mysteries, Home and Away, The Doctor Blake Mysteries și Toți Sfinții. Penne Hackforth-Jones s-a născut pe 5 august 1943. Penne Hackforth-Jones a murit pe 17 mai 2013, la vârsta de 69 ani.

Născut
5 august 1943
Locul nașterii
Greenwich, Connecticut, USA
Decedat
17 mai 2013 (69 ani)

Biografie

Penne Hackforth-Jones (August 5, 1949 – May 17, 2013) was an American-born Australian actress and biographer.

Hackforth-Jones lived with her family in England before relocating to Australia in 1964. She gratuated National Institute of Dramatic Art in 1968. In 1969, Hackforth-Jones made her first credited on-screen appearance in the Australian television series Riptide, and later appeared in such Australian television series. Penne Hackforth-Jones died at the age of 64 after battling lung cancer. She never married, and was survived by her three sisters.

Cunoscut pentru

Filmografie

Întrebări frecvente

În ce filme și seriale a jucat Penne Hackforth-Jones?

Penne Hackforth-Jones este cunoscut mai ales pentru Miss Fisher's Murder Mysteries, Home and Away, The Doctor Blake Mysteries și Toți Sfinții.

Când s-a născut Penne Hackforth-Jones?

Penne Hackforth-Jones s-a născut pe 5 august 1943. (Greenwich, Connecticut, USA)

Câți ani are Penne Hackforth-Jones?

Penne Hackforth-Jones a murit pe 17 mai 2013, la vârsta de 69 ani.

Actualizat: 25 octombrie 2026 ·