David Wohl

Acting

David Wohl

David Wohl este cunoscut mai ales pentru Costume, Dosarele X, Lista neagră și Hoțul fermecător. David Wohl s-a născut pe 22 septembrie 1953. David Wohl are 73 ani (născut(ă) pe 22 septembrie 1953).

Născut
22 septembrie 1953 (73 ani)
Locul nașterii
Brooklyn, New York City, New York, USA

Biografie

David Wohl was born on September 22, 1953 in Brooklyn, New York, USA. He is an actor and producer, known for Revenge of the Nerds (1984), Hot Shots! Part Deux (1993) and The Wackness (2008). He has been married to Eileen McMahon since August 1978.

Cunoscut pentru

Filmografie

Întrebări frecvente

În ce filme și seriale a jucat David Wohl?

David Wohl este cunoscut mai ales pentru Costume, Dosarele X, Lista neagră și Hoțul fermecător.

Când s-a născut David Wohl?

David Wohl s-a născut pe 22 septembrie 1953. (Brooklyn, New York City, New York, USA)

Câți ani are David Wohl?

David Wohl are 73 ani (născut(ă) pe 22 septembrie 1953).

Actualizat: 25 octombrie 2026 ·