★ 5.9
Acting
Kunal Kapoor
Ο/Η Kunal Kapoor είναι γνωστός/ή κυρίως για: कॉफ़ी विद करण, The Empire, Industry και Jeena Isi Ka Naam Hai. Ο/Η Kunal Kapoor γεννήθηκε στις 18 Οκτωβρίου 1977. Ο/Η Kunal Kapoor είναι 49 ετών (γεννήθηκε στις 18 Οκτωβρίου 1977).
- Γέννηση
- 18 Οκτωβρίου 1977 (49 ετών)
- Τόπος γέννησης
- Bombay, India
Βιογραφία
Kunal Kapoor is an Indian actor who appears in Hindi cinema. Kapoor was born in Mumbai to a Punjabi family whose origins are in Amritsar. In February 2015, he married Naina Bachchan, niece of Amitabh Bachchan, at a private family ceremony in Seychelles.
Γνωστός για
Φιλμογραφία
- 2024IndustryKunal Kumar
- 2021The EmpireBabur
- 2004कॉफ़ी विद करणSelf
- 2002Jeena Isi Ka Naam HaiHimself
Συχνές ερωτήσεις
Σε ποιες ταινίες και σειρές έχει παίξει ο/η Kunal Kapoor;
Ο/Η Kunal Kapoor είναι γνωστός/ή κυρίως για: कॉफ़ी विद करण, The Empire, Industry και Jeena Isi Ka Naam Hai.
Πότε γεννήθηκε ο/η Kunal Kapoor;
Ο/Η Kunal Kapoor γεννήθηκε στις 18 Οκτωβρίου 1977. (Bombay, India)
Πόσο χρονών είναι ο/η Kunal Kapoor;
Ο/Η Kunal Kapoor είναι 49 ετών (γεννήθηκε στις 18 Οκτωβρίου 1977).
Ενημερώθηκε: 26 Οκτωβρίου 2026 ·